Kupno domu w UK 2018

Jest rok 2018 i zastanawiasz się nad kupnem domu w UK. Zadajesz sobie jednak wiele pytań, przede wszystkim, czy jest to dobry moment, czy ceny nieruchomości spadną, jeżeli nastąpi Brexit, czy aktualne ceny na rynku w UK nie są zbyt wysokie albo może nadal zastanawiasz się nad powrotem do Polski?

Czy ceny domów spadną jak UK wyjdzie z Unii Europejskiej?

Na to pytanie odpowiedź poznamy, jeżeli Brexit stanie się faktem. Wszystko zależy od tego, czy Wielka Brytania wyjdzie z Unii bez konkretnych umów i ustaleń w kwestii przyszłej współpracy, oraz jeżeli nawet podpisze długoterminowe warunki współpracy, jaki będą one miały wpływ na kształtowanie się przyszłości ekonomicznej tego kraju. W takim przypadku stwierdzenie czy ceny nieruchomości spadną możliwe jest wyłącznie w przypadku, kiedy znamy szczegóły, a tych na chwilę obecną nie ma. Żaden z polityków nie pokazuje dobrej woli do tego, aby w czytelny, jasny sposób określić co się stanie.

Nie wiemy, ale czy to ważne? Kupując dom lub mieszkanie planujemy pozostać w nim przez kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Nawet jeżeli w UK ceny nieruchomości spadną, po dłuższym czasie znowu wzrosną, ponieważ populacja jest większa, ludzi przybywa, a domów nadal brakuje. W dłuższym terminie ceny domów wzrastają, więc dlaczego masz płacić nadal do kieszeni landlorda, zamiast spłacać swój kredyt?

Czy ceny domów w UK są zbyt wysokie?

Analizując całe UK, jest wiele rejonów, gdzie kupno domu jest tańsze niż wynajem. Ceny nieruchomości w Londynie, czy w wielu innych, dużych miastach, szczególnie w południowej części UK są bardzo wysokie i wielu specjalistów sugeruje, że są ceny są zdecydowanie powyżej rozsądnej wartości, jednakże cena domu jak i innych produktów nie wynika z jego wartości, tylko z tego, ile potencjalni kupujący są skłonni zapłacić. Dopóki będą osoby, które chcą kupić, oraz zaakceptują aktualne ceny, wartość domu wyceniana na tej podstawie nie jest ani za duża, ani za mała. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że czasem może się okazać, że cena, którą zapłacimy pod wpływem emocji może być wygórowana. Jeżeli kupimy dom ‘z głową’ i przy okazji zapłacimy mniejszą ratę kredytu, niż nasz aktualny poziom czynszu, to i tak będziemy w lepszej pozycji.

Kupno domu w UK a powrót do Polski

Wiele osób zastanawia się albo co gorsza wstrzymuje z zakupem domu, ponieważ cały czas ma wątpliwości, czy chcą wrócić do Polski. Fakt, że myślimy o powrocie nie jest przeszkodą przed zakupem. Dzisiaj, płacąc landlordowi, nasz czynsz jest po prostu kosztem. Jeżeli spłacamy kredyt hipoteczny to w momencie powrotu do Polski mamy 2 opcje. Pierwsza to sprzedaż domu i ‘wyciągnięcie’ kapitału (może okazać się, że przez lata spłacania kredytu będzie to kwota, która pozwoli na sfinansowanie powrotu do Polski, może okazać się, że wystarczy na wkład własny w Polsce lub nawet zakup całego domu, czy też mieszkania). Druga opcja to wynajem. Wracając do Polski możemy wynająć mieszkanie, a czynsz przeznaczyć na spłatę kredytu, dzięki czemu po spłacie będziemy w pełni właścicielami domu, którego wartość w przeliczeniu na złotówki może okazać się milionowa.

Chcę kupić i co dalej?

Większość osób mieszkających w UK korzysta z usług brokera. Jest to najlepszy sposób na to, aby w każdej sytuacji znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Broker zajmuje się całym procesem, kompletuje dokumenty, pomaga w znalezieniu nieruchomości, negocjuje z agencją i właścicielem, broker również pomaga w zakresie prawnika przy zakupie domu, oraz najważniejsze broker znajduje najlepszy kredyt hipoteczny w UK, kredyt, który jest dostosowany do Twoich potrzeb.

Brzmi trochę jak bajka, więc należy zwrócić uwagę na to jak doradca, z którym rozmawiamy zadaje pytania, czy poświęca nam odpowiednią ilość czasu, wyjaśnia i przedstawia dokładnie każdy krok, informuje dokładnie o kosztach i obowiązkach, które są związane z zakupem nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Dobry broker potrafi poradzić w zakresie:

– Zakup domu bez depozytu

– Zakup domu z councilu

– Zakup domu ze słabą historią kredytową

– Zakup pierwszego domu

– Zakup kolejnego domu pod inwestycje

– Zakup domu i przeprowadzka

– Prawnik przy zakupie nieruchomości

– Koszty związane z kredytem

– Zmiana kredytu

– Spłata zadłużeń na przykład na kartach kredytowych

– Pomoc w planowaniu i inwestycji w nieruchomościach

Skontaktuj się z nami i zacznij swoją podróż na rynku nieruchomości w UK