Kredyt/Mortgage/Hipoteka, ok, ale jak? Gdzie zacząć? Co dalej?

Gdzie zacząć?

Kiedy zastanawiasz się nad zakupem domu, albo marzysz o tym, ale nie wiesz, czy dasz radę, czy Cię na to stać, jakie są koszty, czy masz zdolność kredytową, to jest moment, w którym należy dobrze zaplanować kolejne kroki.

Możesz być na etapie marzenia, może na etapie planu, a może jesteś gotowy na zakup tylko teraz potrzebujesz porady eksperta.

Przede wszystkim należy zdecydować, czy tak ważna transakcja powinna być zrobiona przez amatora, czy profesjonaliste? Banki kuszą oprocentowaniem, obiecują profesjonalną obsługę, doradcy hipoteczni ogłaszają się na każdym kroku, ale skąd mamy wiedzieć, czy mam do czynienia z kompetentną osobą?

Wystarczy zadzwonić i przekonać się w jaki sposób doradca z Tobą rozmawia, jak odpowiada na Twoje pytania, jak kieruje Cię na kolejny etap, wyjaśnia wszystko krok po kroku, jak potrafi Ciebie słuchać i zrozumieć, że masz swoje własne obawy, potrzeby, pytania. Doradca, który potrafi nawiązać z Tobą relację, a przy okazji po rozmowie wiesz jaki jest kolejny krok to jest profesjonalista. Osoba, która nie obiecuje Ci wszystkiego tylko po to, abyś dalej kontyuować z nim współpracę, ta osoba powinna powiedzieć Tobie prawdę i przygotować do całego procesu.

KROK 1:

Depozyt. W zależności od sytuacji, większość osób, które planuje kupić dom musi posiadać conajmniej 5% depozytu. Inaczej jest w przypadku zakupu Council House/Flat, w tym przypadku zniżka otrzymana od Housing Association lub Council liczy się jako Twój wkład własny.

Depozyt można pożyczyć, otrzymać od rodziny lub może pochodzić z Twoich oszczędności.

KROK 2:

Zdolność kredytowa. Jeżeli jesteśmy przygotowani na kwestię depozytu jest teraz czas na sprawdzenie zdolności kredytowej. Każdy bank ma inne regulacje i wyliczenia, więc na tym etapie skontaktuj się z brokerem.

Wyślij email: office@kupdomwuk.com

KROK 3:

Dodatkowe koszty. Jeżeli chodzi o koszty dodatkowe, które mogą pojawić się przy zakupie to: opłata za pranika (najczęściej około 1000 funtów), opłata brokerska (profesjonalny broker pobiera pomiędzy 500 a 800 funtów), oraz ewentualne koszty bankowe, które można ograniczyć.

KROK 4:

Poszukiwanie nieruchomości. Po konsultacji z brokerem można udać się na poszukiwania. Negocjacje cenowe powinny być w ramach opłaty brokerskiej, nasi brokerzy pomogą w tym zakresie.

KROK 5:

Złożenie oferty na dom. W tym momencie może uczestniczyć broker lub możesz zrobić to sam.

KROK 6:

Aplikacja o kredyt. W trakcie aplikacji przedstawiasz dodatkowe informacje, oraz dokumenty.

KROK 7:

Oferta i finalizacja. Po otrzymaniu kredytu, otrzymasz dokument Mortgage Offer. Po tym kroku finalizacją zajmuje się prawnik. W tym zakresie również pomagamy.

Po sfinalizowaniu transakcji otrzymujesz klucze do Twojego nowego domu.