CZY MOGĘ KUPIĆ MÓJ COUNCIL HOUSE/FLAT?

Na to pytanie odpowiedź zależy od Twojej sytuacji. Niektóre domy, czy mieszkania, które są w ramach council housing nie podlegają opcji wykupu, natomiast w większości przypadków Twój dom lub mieszkanie będzie można wykupić. Najlepszym sposobem na weryfikacje jest dokumentacja, którą otrzymaliście na początku Waszego wynajmu lub jeżeli nie wynika z niej jasno, czy można złożyć zapytanie o ofertę, należy skontaktować się z Housing Assosiation lub Council odpowiedzialnymi za Waszą umowę.

Jeżeli potrzebujecie porady w tym zakresie możecie skontaktować się z naszym ekspertem. Posiadamy w ofercie usługę polegającą na pomocy od pierwszego do ostatniego kroku w zakresie zakupu nieruchomości socjalnej.

KIEDY MOGĘ KUPIĆ COUNCIL HOUSE/FLAT?

Jeżeli przysługuje Ci prawo do wykupu (tak jak jest opisane powyżej) po okresie 3 lat możesz już się starać od ofertę wypełniając formuarz RTB 1. Twój landlord ma obowiązek odpowiedzieć na Twój wniosek w ciągu 4 tygodni i poinformować dlaczego odrzucił wniosek jeżeli odpowiedź będzie negatywna.

CZY MUSZĘ MIEĆ DEPOZYT (WKŁAD WŁASNY)?

W przypadku zakupu nieruchomości socjalnej nie musisz posiadać depozytu. Twoim depozytem jest zniżka, którą otrzymujesz.

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ PIENIĄDZE NA REMONT?

TAK! Niektóre banki pozwalają na dobranie dodatkowych pieniędzy na remont Twojego domu lub mieszkania. Eskeprt ds. kredytów hipotecznych poinformuje Cię dokładnie jakie musisz spełnić warunki, natomiast w większości przypadków otrzymanie dodatkowych £5 000 nie powinno być problemem.

Skontaktuj się z Twoim landlordem i poproś o decyzję i ofertę w sprawie zakupu Twojej nieruchomości socjalnej. Dzięki temu zaczniesz spłacać swój dom i po zakończeniu kredytu już nie będziesz się martwić o czyns, a po 10 latach od wykupu nie ma żadnych ograniczeń w sprzedaży nieruchomości.

Jeżeli chcesz, aby nasz ekspert zajął się sprawą, skontaktuj się z nami.